EProducent.cz

AKAI MPC Beats – (Skoro) plnohodnotný DAW zcela zdarma

AKAI MPC Beats

AKAI Professional si pro producenty přichystal softwarovou novinku ve formě DAW platformy MPC Beats. Oproti MPC 2, které má AKAI také ve svém portfoliu, je MPC Beats k dispozici zcela zdarma. I přesto si zachovává funkce typické pro jakýkoliv profesionální DAW software.

(Skoro) plnohodnotný DAW

MPC Beats si zachovává typickou MPC workflow. Nepostrádá ani typickou matici padů 4×4, piano roll, podporu VST/AU pluginů či zvukovou knihovnu. Pro tu AKAI přichystal rovnou zdarma ke stažení Expansion pack s kolekcí zvuků a instrumentů, které do začátku ocení každý producent. 

MPC Beats je možné používat jako klasický standalone software, nebo jako AU plugin v jakémkoliv oblíbeném DAW softwaru. po hardwarové stránce je kompatibilní prakticky se všemi AKAI konkrolery z řady MPK, stejně tak s kontrolery jiných výrobců. Díky Plug & play není potřeba ani nic složitě nastavovat, stačí pouze připojit daný nástroj a produkovat. 

Možná se ptáte, v čem že je ale ten háček a proč je to vše zcela zdarma? MPC Beats i přesto, že nabízí veškeré funkce, tak omezuje počet MIDI stop na 8 a počet audio stop na pouhé dvě. S tím si jistě vystačí nejeden začínající nebo méně náročný producent. Komu by to nestačilo, bude si muset připlatit za MPC 2.

AKAI MPC Beats

MPC Beats Academy

Aby AKAI usnadnil seznámení s programem všem začátečníkům, uvolnil ještě kolekci videí MPC Beats Academy v které představuje jak samotný program, jeho prostředí, tak práci se samply, pluginy a mnoho dalšího. 

V některém z našich dalších článků se na něj taky podíváme trošku blíže.

Exit mobile version